|||
X

תכנית שהות אמן בבית פרסקו למחול ותרבות

תכנית שהות אמן בבית פרסקו למחול ותרבות

ניהול אמנותי: יורם כרמי

 

ענת דניאלי, יגור מנישקוב וענת עוז הוזמנו על ידי בית פרסקו למחול ותרבות  לתוכנית שהות אמן על מנת לעודד, לקדם, ולחשוף יצירה ישראלית תוך מתן מענה לצרכים אמנותיים וטכניים. האמנים שנבחרו חוקרים מתנסים ומתארחים בבית הלהקה תוך שהם יוצרים את העבודה החדשה שלהם.

אנו מודים לכל היוצרים והיוצרות שהגישו את מועמדותם לתוכנית, ואנו רוצים לברך את היוצרים הנבחרים:

במסגרת התכנית:

  • תמיכה כספית חודשית בסך 3,000 ש"ח
  • סך כולל של80 שעות שהות אמן על פי החלוקה הבאה:
  • 70 שעות לחזרות באחד מאולמות הבית; 10 שעות חזרות תאורה לקראת מופע בבית הלהקה
  • ליווי אמנותי  לפרויקט  על ידי יורם כרמי  - מנהל אמנותי להקת המחול פרסקו
  • פגישות תקופתיות עם צוות אמנותי יועץ : ד"ר עידית סוסליק, יאיר ורדי,  שלומית פונדמינסקי
  • אפשרות אחסון לציוד
  • חשיפת היצירה לקהל הרחב במופע מסכם
  • חשיפה  היצירה  והתהליך בערוצי המדיה של בית הלהקה

ענת דניאלי

ענת דניאלי, כוריאוגרפית עצמאית מ 1989. ענת יצרה עבודות ללהקת בת שבע, אנסמבל בת שבע, להקת קול דממה, פסטיבל המחול האמריקאי, והחל מ 1994 ללהקת מחול ענת דניאלי. עבודותיה הוצגו בישראל, ארה"ב, שוויץ, פורטוגל, גרמניה, הולנד ויפן. זוכת פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה לשנת 2007; פרס היצירה של משרד התרבות לשנת 2006; פרס שרת התרבות המדע והספורט ליוצרים צעירים לשנת 1996; זוכת המקום הראשון בגוונים במחול לשנת 2000; וכן זוכת פרס גרטרוד קראוס בתחרות מחול לשנת 1988 ו-1999. עבודתה מונעת מהרצון והצורך לחקור ולחשוף את הביטוי האישי והאנושי של הגוף הזז. בין השנים 2009-2011 יצרה ואצרה את הפלטפורמה "מחול חדש", בתיאטרון הזירה הבינתחומית בירושלים, בשיתוף עם הכוריאוגרף ארקדי זיידס. מסגרת המאפשרת צמיחה והתפתחות של יוצרים צעירים בתחום המחול, וקידום יצירה עכשווית המגיבה למציאות המקומית. בשנת 2009 החלה ענת בשיתוף עם טל גרבינסקי וקבוצה של תלמידים כוריאוגרפים צעירים, בהקמת בית ספר ומרכז לכוריאוגרפיה – כלים. כלים מהווה מסגרת ייחודית העוסקת בלימוד, מחקר וחניכה של כוריאוגרפים צעירים. בכלים מתקיימים שיעורים, סדנאות ומופעים שעניינם מחקר, ודיאלוג בין יצירה, יוצר, קהל וקהילה.

 

 

ענת עוז

התחילה את דרכה כרקדנית בלהקת הבלט הישראלי ב-2008, עברה הכשרה במסלול להכשרת רקדנים בניהולם של נעמי פרלוב ואופיר דגן. ב-2010 התחילה את דרכה כרקדנית בלהקת המחול קמע, ב-2012 רקדה בלהקת המחול הקיבוצית הצעירה וב-2013-2016 רקדה בלהקת המחול הקיבוצית הבוגרת.

החל משנת 2016 מתגוררת ועובדת כיוצרת עצמאית בתל-אביב. רקדה בקבוצת המחול רועי אסף וכן בקבוצת מחול דפי אלטבב, עבדה עם הכוריאוגרף עידן שרעבי. בין היתר, מורה לבלט החל משנת 2012 בלהקות שונות בארץ וכן במוסדות חינוך למחול ברחבי הארץ.

עבדה כמנהלת חזרות במסלול להכשרת רקדנים וכן בקבוצת מחול רועי אסף.

את יצירתה הראשונה "Mona and the frozen borderline" יצרה בזמן שהותה בלהקת המחול הקיבוצית.

יצירתה "Introtention Coda" עלתה בפרימיירה באוגוסט 2019 בתיאטרון מחול ענבל.

יגור מנישקוב

בוגר האקדמיה ע“ש וגנובה סנט פטרבורג.
רקד כסולן ראשי בבלט הלאומי של פולין, בתאטרון הלאומי של קרואטיה, בבלט ציריך ובבלט הישראלי.
גילם את כל תפקידי המפתח ברפרטואר הקלאסי וכן עבד עם מיטב הכוריאגרפים ביניהם-פורסיית, דואטו, שפוק, פול לייט וסול ליאון ורבים אחרים.
כיוצר השתתף בפסטיבל הרמת מסך 2017-2018,  יצר עבור בלט ירושלים גרסת בלט לכנר על הגג, קבוצת המחול שלו GEM מופיעה ברחבי הארץ ובפסטיבלי מחול בעולם עם ערב המורכב מיצירותיו.

לקריאת בלוגים אישיים של כל אחד מהיוצרים על תהליך היצירה

התכנית בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ואמנות

 


X